top of page

Jak to działa?

SaldeoSMART to innowacyjne rozwiązanie dla biur rachunkowych i firm, które automatycznie odczytuje dane z dokumentów kosztowych i zakupowych oraz hurtowo wprowadza je do programów księgowych. Rozpoznaje również pozycje towarów z faktur zakupu i sprzedaży do tworzenia JPK i PZ.

faktury_odczytują_się_same

Plik z fakturami w PDF dodajesz do aplikacji.

 

Jeśli faktury otrzymujesz w wersji papierowej, nie musisz skanować każdej z nich pojedynczo. Za pomocą skanera z automatycznym podajnikiem skanujesz paczkę nawet 80 dokumentów jednorazowo w niecałe 2 minuty (różne formaty faktur, również wielostronne).

+ Elektroniczne dodawanie dokumentów

 

Nie ma konieczności przesyłania dokumentów w wersji papierowej! Sugerujemy dążenie do tego, by to klient przesyłał dokumenty: bezpośrednio z przeglądarki, w aplikacji mobilnej, czy w formie PDF na dedykowany adres email, z którego program "zaciągnie" je do SaldeoSMART bez Twojej ingerencji. W ten sposób wyeliminujesz zbędną, zabierającą czas pracę i przejdziesz od razu do weryfikacji.

 

 

SaldeoSMART automatycznie podzieli plik na pojedyncze faktury i odczyta z dokumentu:

  • dane o dostawcy (NIP, nazwa, adres, nr konta bankowego, sprawdzenie w VIES) 

  • pełny numer faktury 

  • daty na fakturze (wystawienia, zakończenia dostawy/wykonania usługi, termin płatności)

  • kwoty brutto, netto i VAT w rozbiciu na stawki

  • waluty, w jakich wystawiona jest faktura z automatycznym przeliczeniem na dzień poprzedzający dzień dostawy z tabeli NBP

  • pozycje towarowe z faktury zakupu i sprzedaży, wraz z ilością, stawką vat i wartością

 

Weryfikacja i kategoryzacja dokumentów 

 

Przy każdym dokumencie pojawia się informacja o ilości rozpoznanych danych w ujęciu procentowym. Dzięki łatwemu w obsłudze podglądowi dokumentu można szybko nadać dokumentom kategorie, zgodnie z późniejszą zasadą ich księgowania w programie księgowym. System zapamiętuje sposób księgowania, uczy się i doskonali, a w związku z tym podpowiada przy kolejnym podobnym dokumencie.

 

 

Import dokumentów do programu księgowego 

 

Dokument wraz z dekretacją zaimportuje się do programu księgowego.

Proces importu jest szybki i skuteczny, a dokument możemy sprawnie podejrzeć bezpośrednio w programie księgowym.

 

Elektroniczne archiwum dokumentów

 

Raz dodany dokument do SaldeoSMART jest zawsze dostępny dla księgowego, pracowników biura rachunkowego i ich Klientów – 24h/7, z każdego miejsca na świecie. 

 

Dzięki systemowi automatycznego odczytywania faktur, dokumenty są dokładnie opisane, co powoduje, że ich późniejsze wyszukiwanie jest szybkie i proste.

SaldeoSMART wdrażamy każdego dnia. Już następnego dnia po wdrożeniu wprowadzanie dokumentów jest ponad 50% szybsze. Posiadamy gotowe, bezpłatne integracje z prawie wszystkimi programami księgowymi w Polsce, udostępniamy też API do samodzielnych integracji. W pełni zintegrowane programy to Symfonia FK i MK, Insert Rachmistrz i Rewizor, Comarch Optima, Enova, Ramzes, Buchalter, Raks, Asseco, Tax-Pro i inne.

Klienci kochają 

SaldeoSMART_zastrzezony_znak_towarowy.png

Skanowanie faktur z SaldeoSMART zdecydowanie przyspiesza pracę wszystkich księgowych w naszej kancelarii, możemy wprowadzać dokumenty bez wklepywania ręcznego do programu księgowego, wszystko robi skaner i technologia. Poprawiliśmy również dostępność do dokumentów - teraz podglądamy skany z poziomu programu księgowego, na co dzień nie sięgamy po segregatory. Radzimy sobie z potężną ilością dokumentów w bardzo krótkim czasie przed podatkami.

Mariusz Słomiński, Doradca Podatkowy 

nr wpisu KRDP 02853

faktury_odczytują_się_same_edited.jpg

Brzmi zbyt pięknie? Przekonaj się sam

Zarezerwuj wolne 20 minut na darmową prezentację. Podczas sesji online nasz wdrożeniowiec zaprezentuje działanie aplikacji w integracji z Twoim programem księgowym. Zobaczysz jak wygląda proces wprowadzania dokumentów do systemu, bez zbędnego "wklepywania". 

bottom of page